Tagasi

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises.

Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

TALLINN

Tallinna Piiskoplik Toomkirik, Toom-Kooli 6
Vajame nelja vabatahtlikku, kes tegeleksid kiriku ja kirikutorni külastajatega ja peaksid korda. Täname kommikarbi ja toomkiriku meenega. Kaetud on kohvilaud, võimalik on ka ise külastada kiriku torni.

Kontakt: Ingrid Mäsak, tel 5371 0365, tallinna.toom@eelk.ee

Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a

Soovime 3 vabatahtlikku näitusesaalidesse valvama ja koordineerima inimesi. Tasuks pakume omalt poolt juuni - dets 2017 tasuta muusemikülastusi ning sept - dets 2017 neljapäeviti toimuvatele Öökulli Akadeemiatele tasuta pääset loengutele.

Kontakt: Kadi Maldur, kadi.maldur@loodusmuuseum.ee, 56 358 711

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, L. Koidula 21
Vajaksime kahte vabatahtliku abiks külaliste juhendamisel ja suunamisel. Vabatahtlikke täname muuseumimeenetega ning kinkepiletitega.

Kontakt: Gerli Palmits, 6017057, gerli.palmits@linnamuuseum.ee

Tallinna Linnamuuseum, Vene 17
Soovime vähemalt kahte vabatahtlikku, kes aitaksid külastajaid vastu võtta, loendada ning tutvustada meie muuseumi programmi, läbi viia töötubasid. Võimalusel oleme huvitatud ka vabatahtlikust fotograafist. Vabatahtlikke premeerime muuseumimeenete ning priipääsmetega. Muuseumiööl saavad vabatahtlikud muidugi ka kehakinnitust.

Kontakt: Made Isak, 615 5184, 55510556, made.isak1@gmail.com

Okupatsioonide muuseum, Toompea 8
Ootame appi kahte vabatahtlikku abistamiseks mängude läbiviimisel ja külastajate loendamisel. Tänuks väikene kingitus.

Kontakt: Marika Pihel, 668 0250, marika@okupatsioon.ee

Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Vajame 30 vabatahtlikku, kes abistaksid ja suunaksid külastajaid infoletis, näitusesaalides, töötubades ja garderoobis. Nii nagu eelnevatelgi aastatel kanname oma vabatahtlike eest kenasti hoolt – pakume suupisteid ja anname vajalikke puhkepause. Lisaks on igale vabatahtlikule tänutäheks kaks tasuta ühekordset muuseumipääset.

Kontakt: Sandra Lääne, 51997615, sandra.laane@ekm.ee

Paks Margareeta (Eesti Meremuuseum), Pikk 70
Muuseum ootab kahte mereajaloo huvilist, kes koos teiste külastusjuhtidega aitaks meie merefänne loendada ja saalis viikingiaegseid aardeid valvata. Kohapeal saab tuttavaks meie meeskonnaga ja meie ekspositsiooniga. Vabatahtlikku täname muuseumimeenetega ja loodame teda ka edaspidi muuseumi tegevustes kaasata.

Kontakt: Anna Kolossova, 58541969, anna@meremuuseum.ee

Lennusadam (Eesti Meremuuseum), Vesilennuki 6
Muuseum ootab kahte särasilmset vabatahtlikku, kes aitaks meie merefännide loendamisel ja saalis järjekordade reguleerimisel. Kohapeal saad tuttavaks meie meeskonnaga ja käed-külge näitusega ning saad kogemuse suursündmuse läbiviimisest meie muuseumis. Tublit abilist täname muuseumimeenetega ja loodame teda ka edaspidi muuseumi tegevustes kaasata.

Kontakt: Anna Kolossova, 58541969, anna@meremuuseum.ee

Eesti Vabaõhumuuseum, Vabaõhumuuseumi tee 12 - KOHAD TÄIS
Vajame ühte vabatahtlikku. Vabatahtlik on abiks muuseumi kassas külastajatele info jagamise juures. Vabatahtlikku ootame külastama vabaõhumuuseumi endale sobival ajal või mõne muuseumi suurürituse raames (nt jaanipäev). Tulla saab koos perega.

Eesti Panga muuseum, Estonia pst 11 - KOHAD TÄIS
Vajame 2-4 vabatahtlikku, et muuseumi ekspositsioonis läbi viia erinevaid võistluseid - puslede kokkupanek aja peale, viktoriin, otsimismängu juhendamine. Vabatahtlikule pakume õhtul süüa ja juua, ta saab ka kindlasti meie poolt kingi ja palju uusi teadmisi!

Rahvarinde Muuseum, Vabaduse väljak 9 - KOHAD TÄIS
Ühte vabatahtlikku on vaja suunamaks muuseumit külastavaid inimesi erinevate tegevuste juurde (muidugi ka nende vastuvõtmiseks). Sel päeval on hästi tihe liikumine ja on tore, kui iga inimese jaoks jätkub kasvõi natuke tähelepanu. Tänamiseks on meil pakk, mis koosneb kommikarbist, raamatust, tassist ja pastakast.

Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 3 - KOHAD TÄIS
Vajame kahte vabatahtlikku, kes juhendavad töötubasid ja mänge ning suunavad publikut muuseumis toimuvate tegevuste juurde (suhtlemine!). Tänutäheks kingime muuseumimeeneid näituselt "Pesupäev" ja EKM kinkepiletit.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Lai 17 - KOHAD TÄIS
Soovime 5 vabatahtlikku, kes aitaksid  rahva suunamisel muuseumis kogu Muuseumiöö vältel. Vabatahtlikke tänaks õhtu lõpus kindlasti kingitusega.

Eesti Tervishoiu Muuseum, Lai 28/30  - KOHAD TÄIS
Ootame appi kuni 4 inimest. Tööks on hoida muuseumiöö külastajatel näituseruumides silm peal, vajadusel juhendada maja ja eksponaatidega tutvumisel. Vabatahtlikule jääb tänuks muuseumi meene ja/või priipääse.

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla, Kotzebue 16  - KOHAD TÄIS
Vajame 1 - 2 vabatahtlikku. Aitavad loendada külastajaid, juhatada ja abistada neid otsimismängu juures. Tänutäheks on prii perepääse mõlemasse Miiamilla lastemuuseumisse, muuseumimeened.

Energia avastuskeskus, Põhja puiestee 29 - KOHAD TÄIS
Loodame leida kuni kolm vabatahtlikku. Nemad kõrvuti avastuskeskuse külastusjuhtidega abistaksid külastajaid eksponaatide kasutamisel ja eri mängude mängimisel ning vajadusel jälgiksid sissepääsude juures külastajate arvu. Täname vabatahtlikke keskuse kinkepääsmetega kogu perele ja meenetega.

HARJUMAA

Arvo Pärdi Keskus.,Aliina Kellasalu tee 10, Laulasmaa
Soovime leida 4 vabatahtlikku, kes tervitavad külalisi Kellasalu teeotsas, loendavad neid ning aitavad juhatada teed keskusesse. Töö on vahetustega (kahekaupa), et jääks aega osaleda ka meie programmis. Tänuks saab vabatahtlik muusikalise kingituse, Arvo Pärdi Keskuse meene ning võimaluse saada osa erilisest sündmusest.

Kontakt: Nele Meikar, 53584968, nele@arvopart.ee

TARTU

Tartu Ülikooli muuseum (Tartu Toomkirik, Lossi 25; Tartu tähetorn, Lossi 40; Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Ülikooli 18)
Vajame 6 vabatahtlikku (2 toomkirikusse, 2 tähetorni, 2 TÜ kunstimuuseumisse). Kõigil oleks sarnane ülesanne. Meil on plaanis päris palju mängida ja oleks tore kui oleks rohkem särasilmseid inimesi, kes aitaks külastajatel jõuda orienteerumismängu järgmise punktini või selgitaksid mängujuhendit. Väljaõpe kohapeal. Kunstimuuseumis saab lisarõõmuks kanda antiikaegset kostüümi. Plaanime tänada toreda muuseumimeenega, mis jääb sündmust meenutama. Õhtusse mahub mõni hetk vaba aega, pisut kehakinnitust ja kruuside kaupa sooja jooki.

Kontakt: Janet Laidla, 5296113, janet.laidla@ut.ee

Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Vanemuise 46
Vajame 5 inimest, kes aitaksid külastajaid vastu võtta (sh loendada) ja ruumides suunata. Lisaks üht inimest, kes fotografeeriks (vajalik oma kaamera ja varasem ürituste pildistamise kogemus). Täname vabatahtlikke tasuta perepiletiga, pakume samal õhtul süüa ja juua.

Kontakt: Eva-Liisa Orula, 5342 2139, eva-liisa.orula@ut.ee

Tartu Kunstimuuseum, Raekoja plats 18, Tartu - KOHAD TÄIS
Vajame 4 vabatahtlikku. 3 inimest on vaja abi näitusesaalidesse jälgimaks, et muuseumikülastajad käituvad seintel olevate teostega heatahtlikult ning kunstiteosed ka pärast muuseumiööd kenasti oma kohal on. Ühte abilist on samuti ilmselt vaja abi EscapeArt mängu läbiviimisel (põgenemistoa stiilis lõbus mäng, mille jooksul peavad osalejad lahendama ülesandeid, et pääseda järgmisteni ning lõpuks muuseumi kõik kolm korrust läbida). Muuseum paneb vabatahtlikele kokku kinkekotid oma poe toodetega (trükised, meened). Vabatahtlike hea kogemuse tagamisse panustame ka sellega, et pakume sõbralikku ja mängulist muuseumikeskkonda, kus üks tore õhtu veeta.

TARTUMAA

Eesti Põllumajandusmuuseum, Pargi 4, Ülenurme, 61714 Tartu maakond
Sooviksime 2 vabatahtlikku, kes abistaksid töötubades ja aitaksid läbi viia mänge, lisaks külastajate loendamisel. Tänutäheks pakuksime neile toitlustust ja meeleolukat muuseumiööd meie seltsis :) 

Kontakt: Emily Lindsalu, 5301 3023, emily.lindsalu@epm.ee

JÄRVAMAA

SA A.H Tammsaare Muuseum Vargamäel, Kõrvemaa MKA, Vetepere, 73416 Järva maakond
Vajame kahte vabatahtlikku programmide läbiviimisel - mängude läbiviimine; külaliste vastuvõtmine. Täname vabatahtlikke ühise piduliku grillipeoga muuseumi kiigeplatsil ning pakume öömaja muuseumi karjatallis.

Kontakt: Kristi Kirss, 53403461, kristi@vargamae.ee

RAPLAMAA

Kohila tornigalerii, Kohila õigeusu kirik, Viljandi mnt 1, Kohila
Üks inimene selleks, et juhendada 2 tundi laste joonistustuba. Töö eest täname kingitusega.

Kontakt: Epp Haabsaar, 56230741
Tagasi