Tagasi

2021. aastal Muuseumiööd ei toimu

Eestis käiakse muuseumis rohkem kui pea kusagil mujal Euroopas, meie muuseumite ekspositsioonid on teaduslikult tugevad ja nii kaasahaaravad, et nopivad rahvusvahelisi auhindu. Eesmärk, milleks Muuseumiöö kunagi loodi - tuua publik Eesti muuseumidesse, ühiselt uut avastama - on 11 Muuseumiöö-aastaga täidetud kuhjaga ja veel enam. Isegi 2020. aastal suutsime erinevalt paljudest teistest Euroopa riikidest siiski Muuseumiöö korraldada, tehes seda turvaliselt ja aidates muuseumielamustel sündida 182 muuseumis ja mäluasutuses üle Eesti.
Ent parafraseerides president Toomas Hendrik Ilvese 2014. aasta aastapäevakõnet: äkki on hea hetk ja õige aeg küsida, kas see, mis meid siia on toonud, viib meid ka edasi?

Ja just seetõttu on Muuseumiööd koordineeriv Eesti Muuseumiühing otsustanud, et Muuseumiöö võtab 2021. aastaks aja maha: kasutame pausi Muuseumiöö ümbermõtestamiseks ja värske lähenemise leidmiseks: teeme pisut plaane, millises vormis muuseumide suursündmus võiks tulevikus toimuda, et oleks tore nii muuseumitel kui publikul.

Eesti muuseumid ootavad teid külla aga aastaringselt ja põnevaid, ning silmiavavaid näituseid ja erisündmusi jätkub neis küllaga - jaanuarist detsembrini. Kohtume muuseumis, olgu ööl või päeval!

Soovime muuseumiöö publikule tervist ja mõnusat tulevikku vaatavat uut aastat!

Tagasi