Tagasi

Muuseumiöö avab sellel aastal üle 150 muusemi uksed ja kutsub unistama

Homme, 21. mail avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad üle Eesti oma uksed kell 18-23. Heategevusfond Minu Unistuste Päev kutsub Muuseumiööl osalema ja tegema fondile annetusi.

Tänavusel Muuseumiööl “Öös on unistusi” osaleb üle 150 muuseumi üle Eesti. Kutsume publikut avastama osalevate asutuste programme ning kokku panema oma Muuseumiöö trajektoori. Põnevaid eriprogramme, ekskursioone ja töötubasid leiab erinevatest Eesti paikadest.

Oleme pakkunud sel aastal muuseumidele võimaluse koguda osalustasuna ühe euro, et pisut toetada muuseume eriprogrammide, töötubade, töölehtede ja muude tegevuste väljatöötamisel ja läbiviimisel. Muuseumid panustavad meie ajaloolise mälu kogumisele ja vahendamisele väga suures mahus ning sümboolselt ühe euroga panustades näitame külastajatena, et toetame muuseumide tegevust. Programmi tasub siiski jälgida, sest ka sel aastal avavad paljud muuseumid oma uksed tasuta.

Muuseumiöö ja heategevusfond Minu Unistuste Päev teevad koostööd ning kutsuvad kõiki külastajaid tegema võimalusel fondile annetuse, et saaksime korraldada suvise perepäeva raskelt ja krooniliselt haigetele lastele. Annetusi on võimalik teha kõikides muuseumides ning osades neist on kohal ka Unistuste Päeva vabatahtlikud, näiteks Maarjamäe lossis ja Filmimuuseumis Pirital, Tallinna Raekojas vanalinnas, Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis, Narva Muuseumis ja Lennusadamas Tallinna lahe ääres.

Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Positiivsed elamused toetavad lapse ja pere vaimset tervist, mis on oluline osa raviprotsessi tervikust. Fond korraldab aastas ca 100 üritust, millest pool on personaalsed unistuste päevad ja teine pool erinevad grupiüritused. Möödunud suvel täitus fondil 10. tegevusaasta.

Tule ja unistame Muuseumiööl koos!


Tagasi